بادام زمینی

بادام‌ زمینی یا پسته‌شامی (همچنین بادام‌کوهی یا پسته زمینی)، نام بوته و میوه‌ای با نام علمی Arachis hypogaea است. این گیاه بومی آمریکای جنوبی است و از آنجا به نقاط گوناگون دنیا برده شده‌ است. بوتهٔ آن که بوته‌ای یک‌ساله است ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر ارتفاع دارد. این مغز بومیِ برزیل است و آب و هوای گرم برای کشت این گیاه مناسب است.

مغز بادام زمینی درجه یک
خواص و تاریخچه بادام زمینی

ارزش غذایی آن

تاریخچه

بادام‌زمینی‌های خوشمزه، ترد و مغزدار یکی از دانه‌های روغنی محبوب هستند که از قرن‌ها پیش در بین بشر شناخته می‌شود. آنها در واقع حبوبات هستند اما تقریباً تمام خصوصیات سایر مغزهای خوراکی معروف مانند پسته، بادام و غیره را دارند.

بادام‌زمینی از نظر تغذیه‌ای بسیار قوی است. آن‌ها منبع عالی پروتئین گیاهی، فیبر و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی اصلی هستند.

انواع بادام زمینی

این دانه خوشمزه به اشکال مختلفی از جمله بو داده، نمکی، با روکش شکلات و کره بادام زمینی ارائه می‌شود. انواع مختلف آن دارای مشخصات تغذیه‌ای مختلف و فواید مختلف سلامتی هستند.

در این مقاله، ما مشخصات غذایی بادام‌زمینی، فواید آن برای سلامتی و نحوه مقایسه انواع مختلف را ارائه می‌دهیم.

ارزش غذایی

بادام زمینی منبع بسیار خوبی از چربی‌های مفید، پروتئین و فیبر است. آن‌ها همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامینB، پتاسیم، فسفر و منیزیم هستند. و با وجود کالری زیاد، غنی از مواد مغذی هستند و کربوهیدرات کمی دارند.

هر ۱۰۰ گرم بادام زمینی خام دارای موارد زیر است:

  • 576 کالری
  • ۴۹ گرم چربی
  • ۷۰۵ میلی‌گرم پتاسیم
  • ۱۶ گرم کربوهیدرات
  • ۲۶ گرم پروتئین

فواید بادام زمینی برای سلامتی

خوردن بادام زمینی سه مزیت اصلی برای سلامتی دارد:

_ حمایت از سلامت قلب
_ حفظ وزن سالم
_ مدیریت قند خون

حساسیت‌

بعضی افراد حساسیت شدید به این دانه مقوی دارند. برای این افراد حتی بو کردن آن نیز خطرناک است و ممکن است منجر به مرگ شود.

توصیه نهایی

مانند اکثر غذاها، کلید لذت بردن از بادام‌زمینی خوردن متوسط ​​آن به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده از طریق کالری است.

فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار لوتوس این محصول را با بهترین کیفیت تهیه، بسته‌بندی و در کوتاه‌ترین زمان برای شما ارسال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید